صفر تا صد مشاوره ازدواج (قبل یا پیش از ازدواج)!

مشاوره ازدواج (قبل یا پیش از ازدواج)

تصمیم‌گیری برای ازدواج (قبل از ازدواج) و آغاز زندگی مشترک بسیار هیجان‌انگیز و فوق‌العاده است. اما در عین حال پس از ازدواج، چالش‌های بسیاری مانند نحوه اشتراک و تقسیم وظایف در خانه، مدیریت امور مالی، تصمیم‌‌ها و برنامه‌ریزی‌های مهم، ارتباط با خانواده‌ها و مسائلی از این دست نیز وجود خواهد داشت. حتی در صورتی که شریک آینده زندگی فرد وجوه اشتراک بسیاری با دیگری داشته باشد، طرفین ممکن است بعد از ازدواج، به تفاوت‌ها و اختلاف‌نظرهایی برخورد کنند که لازم است در مورد آن‌ها بحث شود. مشاوره ازدواج (قبل از ازدواج)، کمک بسیاری برای شناسایی و نحوه برطرف کردن این تفاوت‌ها است و با فراهم آوردن ابزارهای لازم برای افراد، آن‌ها را در تشکیل یک زندگی سالم با کمترین تنش کمک می‌کند. این مطلب نگاهی خلاصه بر مهم‌ترین نکات در مورد مشاوره ازدواج، تشریح کامل ضرورت انجام آن و نحوه برگزاری جلسات است.

مشاوره ازدواج (قبل یا پیش از ازدواج) چیست و چه هدفی دارد؟

مشاوره ازدواج (قبل از ازدواج) روشی موثر برای آماده کردن طرفین در جهت ایجاد زندگی موفق‌تر و سالم‌تر است. در طی جلسات مشاوره افراد مسائلی را که ممکن است باعث ایجاد چالش در زندگی مشترک‌شان شود را شناسایی می‌کنند و سپس مهارت‌های مقابله با آن‌ها را می‌آموزند. هدف اصلی از مشاوره ازدواج این است که زوج‌ها بتوانند با پیش‌بینی همه تعارض‌ها و مشکلاتی که می توانند در آینده تجربه کنند و پیش از تاثیر منفی آن‌ها بر ازدواج‌شان برنامه‌ریزی لازم برای به حداقل رساندن وقوع آن‌ها را انجام دهند.

در حقیقت باید توجه داشت که هر یک از ما ایده‌ها و تفکرات خاص خودمان را در مورد ازدواج، تشکیل خانواده و روابط بعدی آن داریم. آمار نشان می‌دهد که حتی زوج‌های دارای میزان تفاهم بالا هم ممکن است عقاید و نظرات متفاوتی در مورد ازدواج و نحوه ارتباط با یکدیگر یا خانواده‌های خود داشته باشند که اگر قبل از تشکیل زندگی مشترک مورد بحث قرار نگیرد، می‌تواند چالش‌های بسیاری را ایجاد کند. زمانی که این اختلافات پیش از ازدواج با همراهی یک متخصص حرفه‌ای مورد ارزیابی قرار گرفته و حل و فصل شود. موضوعی که در نهایت ازدواج پایدارتری را باعث می‌شود. البته در برخی موارد، با توجه به نگرانی‌هایی که هر یک از افراد احساس می‌کنند، ضرورت توجه به این نوع مشاوره باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

تست های روانشناسی مهم

 

مطالب مهم